DJi Air 2S

DJI Air 2S

רחפן ה-DJI Air 2S הוא שדרוג של דגם ה-Mavic Air משנת 2020, ודגם ה-Air 2 משנת 2016. הוא בעל מצלמה משודרגת וחיישני מכשולים, יכולות תנועות מצלמה אוטומטיות מורחבות, ותכונות בטיחות ואיכות חזקות שהפכו את DJI למובילה בשוק הרחפנים. חיישן המצלמה הגדול יותר בדגם זה והאפשרות לצילום ב-5.4K הם שדרוגים כדאיים עבור צלמים מקצועיים של סטילס ווידאו.

מה עוד חדש ברחפן מדגם DJI Air 2S וקצת נתונים

מדובר ברחפן קטן עם זרועות מתקפלות, מעט יותר גדול מדגם ה-DJI Mini 2 וקטן יותר מדגם ה-Air המקורי. גודלו 8.3×9.6×18 ס"מ כשהוא מקופל, והוא שוקל 589 גרם. כלומר, ה-Air 2S קל מספיק כדי שניתן יהיה להחזיק אותו ביד אחת. הממדים הקטנים שלו ואפשרות הקיפול נוחים מאד לנשיאה ולמציאת תיק מתאים. הוא שקט וחזק יותר, ובעל זמן תעופה ארוך יותר – כ-27 דקות – מרוב הרחפנים הקיימים בשוק. ל-Air 2S גם מייצב תעופה תלת-צירי וטכנולוגיית ActiveTrack 3.0 שמטרתם לספק הטסה מדוייקת וחלקה יותר מזו של הרחפנים הקודמים בסדרה. מצב ActiveTrack ברחפן מאפשר לו לזכור את נושא הצילום ולעקוב אחריו אוטומטית. מצב QuickShot מאפשר צילום וידאו אווירי קולנועי בדומה למצלמת רחף ו"דולי", בלחיצת כפתור אחת. במצב TapFly, הרחפן טס היישר לכיוון יעד שהקשתם עליו על גבי המסך שלכם. בדגם מותקנת מערכת שידור OcuSync השולחת וידאו HD באיכות 720p מהרחפן לטלפון הנייד שלכם ממרחקים של עד 5 ק"מ.

רחפן אחד בשתי וריאציות

הרחפן נמכר בשתי וריאציות – המהדורה הסטנדרטית כוללת את כל מה שצריך כדי להתחיל להטיס – רחפן, סוללה, שלט ומטענים. ערכת הקומבו כוללת שתי סוללות נוספות, מטען רב-שקעים, אביזרים נוספים ומארז נשיאה.

אף אחת מן הגרסאות הללו לא מגיעה עם כרטיס זיכרון, אבל ל-DJI Air 2S יש אחסון פנימי הכולל 8GB זיכרון. יש לקחת בחשבון שזיכרון בגודל הזה מתמלא מהר מאוד כשמצלמים ב-4K או ב-5.6K, ולכן במקרה כזה (ולדעתי בכל מקרה), כרטיס microSD הינו הרחבה הכרחית.

סוללות הרחפן

DJI שידרגה בדגם ה-Air 2S גם את הסוללה, וכעת היא יכולה להגיע לזמן הטסה של עד 45 דקות. יש לזכור כי מדובר על זמן מעבדה, כלומר – זמן פעולת הסוללה בפועל נקבע ע"י קריטריונים שונים, כגון: אופן ההטסה, תנאי מזג האוויר, צילום תמונות או וידאו, ועוד.

בטיחות

דגם ה-Air 2S משודרג מאד גם מבחינת תכונות הבטיחות שלו. מערכת המיקום של הרחפן מבוססת על מידע מלוויני GPS ו-GLONASS, כמו גם על חיישנים חזותיים. המידע מן החיישנים מעובד ומאפשר לרחפן לקבוע את מיקומו ולטוס באופן מדוייק ומושלם. הרחפן תומך בחזרה אוטומטית "הביתה" (כלומר לידיכם), וכולל מערכת למניעת התנגשות במכשולים.

DJI מגבילה את יכולות הטיסה באזורים שבהם קיימות הגבלות באמצעות אפליקציית ההטסה. לקבלת מידע נוסף על אופן ההטסה מהיבט של בטיחות, אני ממליץ מאד לבקר באתר Fly safe ולקרוא את המידע בנושא.

אפליקציית DJI Fly

אפליקציית DJI Fly ניתנת להורדה בחינם למכשירי אנדרואיד ו-iOS, והיא הכרחית. למרבה המזל, היא קלה להגדרה ופשוטה יחסית להפעלה. אחרי שתתקינו אותה בטלפון שלכם, פתחו אותה וצרו חשבון אישי ב-DJI. רק כך תוכלו לתת לרחפן את ההרשאות הנדרשות כדי להשתמש במצלמת הטלפון שלכם.

שליטה ברחפן

DJI עיצבה מחדש את השלט הרחוק בשנה שעברה עבור דגם ה-Mavic Air 2, ואותו השלט מפעיל גם את דגם ה-Air 2S. השלט מלבני ואפור, והוא בעל ג'ויסטיקים קטנים לשליטה הניתנים לשליפה ואחסון בתחתית השלט כאשר הרחפן אינו במצב טיסה. בנוסף, קיימים בקונסולת השלט מספר לחצני בקרת מצלמה וטיסה וכן טעינת USB-C נוחה. DJI הוסיפה לשלט אנטנה לתקשורת טובה יותר עם הרחפן.

השלט מעוצב ארגונומית ומותאם לנוחות אחיזה ביד. בחלק העליון קיים תופסן שבו ניתן לקבע את הטלפון הנייד שלכם, לו תזדקקו לשם התצוגה והשליטה בהגדרות המצלמה. התופסן מותאם לסוגי טלפונים שונים, גם של Android וגם iOS. ערכת הרחפן כוללת כבלי Lightning קצרים, מיקרו USB ו-USB-C, כדי להבטיח תאימות הטענה לכל סוגי המכשירים. כדי להתחיל בהטסה, יהיה עליכם לוודא שהטלפון שלכם נטען ומחובר לרחפן באמצעות אפליקציית DJI Fly. התקינו את שני הג'ויסטיקים לשליטה – הסטיק השמאלי שולט בתנועה סיבובית ובגובה, בעוד שהימני מניע את הרחפן קדימה ואחורה, שמאלה וימינה.

בנוסף לג'ויסטיקים, כאמור, השלט כולל גם לחצנים, כמו למשל לחצן חירום, שלחיצה עליו תגרום לרחפן לעצור ולרחף באוויר. במידה והרחפן מבצע באותו הרגע את אחת מן הפעולות הבאות – Mastershots ,Quickshots ,Smart RTH או Auto landing, יש ללחוץ פעם נוספת על הלחצן כדי לצאת מן הפעולה ולעצור את הרחפן. לחיצה ארוכה על כפתור RHT תגרום לשלט לצפצף, והרחפן יחל בחזרה "הביתה". לחיצה נוספת על כפתור ה-RTH תבטל את החזרה. גלגל בקרה מאפשר לכם להגדיר את מידת הטיית המצלמה, וקיים גם כפתור בחירה בין צילום וידאו לתמונה בצד הימני של השלט. מתג במרכז השלט מחליף בין מצבי טיסה איטיים (Cine), רגילים ומהירים (ספורט). לשלט אין מסך משלו, כך שלא ניתן להטיס רחפן זה מבלי לחבר אליו את הטלפון שלכם.

חיישן גדול יותר לתמונות טובות יותר

בדגם ה-Air 2S בוצעו מספר שינויי עיצוב בהשוואה לדגם ה-Mavic Air 2 הקודם. אחד מן השינויים הללו הוא הוספה של חיישני מכשולים קדמיים זוויתיים למיפוי טוב יותר במהלך הטיסה. אך השינוי המשמעותי ביותר היא המצלמה החדשה שהותקנה בדגם זה. חיישן המצלמה הוא עתה בגודל של 1 אינץ', גדול בערך פי ארבעה מבחינת שטח הפנים מזה של מצלמת ה-Mavic Air 2. אבל הוא לא רק גדול יותר פיזית, אלא גם פועל ב-20MP כל זמן הצילום, עם תמיכה בהדמיית JPG או Raw. קבצי RAW הם קבצים בגודל ואיכות מקסימליים המומלצים לעריכה, ולכן רוב הצלמים המקצועיים משתמשים רק בהם. כפי שכבר הזכרתי, מצלמת ה-Air 2S מצלמת ברזולוציה מקסימלית של 5.4K, גבוהה יותר מה-4K הקיים ב-Air 2. היא גם מצלמת וידאו 4K במהירות של 60 פריימים לשנייה. קחו בחשבון שזה אומר שיש צורך באיחסון גדול יותר.

יתרונות: חסרונות:

מצלמת חיישן בגודל 1 אינץ'

אחסון פנימי בנפח 8GB
וידאו באיכות של עד 5.4Kהשלט אינו כולל גלגל בקרה של EV
תכונות בטיחות חזקותאפליקציה מוגבלת לתצוגה של 1080p
איתור מכשולים והימנעותתמונות אינן עוברות לטלפונים חכמים ולטאבלטים באופן אוטומטי
מצבי צילום אוטומטיים
משדר AirSense
זמן טיסה כחצי שעה

ה-Air 2S הוא רחפן טוב יותר בתקציב בינוני בהשוואה ל-Mavic pro. היכולות שלו באמת מדהימות ונותנות תמורה מעולה לכסף שלכם. זהו הרחפן שהייתי ממליץ עליו לכל מי שמחפש שדרוג מהמיני, או למי שיש לו כבר ניסיון מסויים אך אינו עוסק בתחום. זהו רחפן שבאמת ייקח את התמונות והסרטונים שלכם לסטנדרטים חדשים, ויספק לכם שעות של הנאה מהטסה חלקה ויציבה.

לייעוץ בנושא בחירת רחפן השאירו הודעה: