Xiaomi Mi 4K

Xiaomi Mi 4K

Xiaomi Mi 4K הוא אחד מרחפני ה-4k הזולים והטובים ביותר בשוק. עיצובו דומה לזה של ה-DJI פנטום 4, והוא בעל תכונות דומות. היתרון הבולט ביותר שלו הוא מצלמת 4K מדהימה המיוצבת על ידי גימבל תלת-צירי מתקדם שיאפשר לכם לצלם וידאו ברור ותמונות באיכות מקצועית. הרחפן מגיע עם Dual GPS, שמספק לו יכולת טיסה מדויקת ויאפשר לכם לעקוב אחר הרחפן באופן צמוד. מצבי טיסה חכמים, חזרה אוטומטית הביתה וזמן טיסה של 27 דקות משלימים את התמונה, והופכים את הדגם לבחירה טובה אם אתם מעוניינים לרכוש רחפן 4K מבלי להוציא סכום של כ-1000 דולר.

נתונים ותכונות חשובות של רחפן ה-Xiaomi Mi 4K

רחפן Xiaomi Mi 4k הוא רחפן הבנוי היטב , ומזכיר כאמור את הרחפנים מסדרת ה-DJI פנטום. צבעו לבן, ויש לו זוג רגלי נחיתה המסייעים לו לנחות בצורה בטוחה יותר תוך הגנה על המצלמה והגימבל. רחפן השיאומי אינו גדול במיוחד, אבל אם אתם מתכננים לקחת אותו לטיול מומלץ לרכוש תרמיל מתאים לרחפן ואביזריו. הוא שוקל כ- 1.4 ק"ג, כולל סוללה די כבדה.

אהבתי את העובדה שרגלי הנחיתה של הרחפן מתקפלות, מה שהופך אותו לקצת יותר קומפקטי וקל לאריזה ולנשיאה.

שליטה ברחפן

השלט-רחוק של רחפן ה-Xiaomi Mi 4K מעוצב היטב,בסגנון מינימליסטי. הוא אינו גדול מדי,  ואין לו הרבה כפתורים, בעיקר משום שהתכונות העיקריות שלו ניתנות לגישה דרך האפליקציה. בשלט ישנן חוגות בחלקו העליון אשר שולטות בגימבל ובחשיפת המצלמה. קיימים מספר כפתורים מאחור המאפשרים לצלם וידאו ותמונות. לא ניתן להטיס את הרחפן ללא חיבור טלפון נייד אל השלט. תצטרכו גם להוריד את אפליקציית FIMI Navi הרשמית. האפליקציה זמינה הן בחנות Google Play והן בחנות האפליקציות של אפל. היא תאפשר לכם להשתמש בתכונת ה-FPV, וגישה לתכונות נוספות אחרות של הרחפן. האפליקציה טובה וזוכה לדירוג די גבוה בשני שווקי האפליקציות, והיא גם בעלת ממשק משתמש נחמד. לשלט טווח של כ-4 ק"מ, שהוא די טוב. יש לו גם סוללת LiPo פנימית.

הטסת הרחפן

הרחפן מגיע עם מדחפים (פרופים) קלים להתקנה, אשר מעניקים לו יציבות טיסה טובה ומאפשרים לו להגיע למהירויות גבוהות. ל-Xiaomi Mi 4k מנועים חזקים וגדולים המספקים לו דחף חזק במהלך ההמראה. זאת גם אחת הסיבות לכך שהוא יכול להגיע למהירות מקסימלית של 36 קמ"ש, ומדובר במהירות די גבוהה לרחפן מסוג זה.

עצה לגבי המנועים – יש לנקות אותם על בסיס קבוע כדי לשמר אותם ולתחזק אותם פועלים באופן מיטבי לאורך זמן ארוך.

כמו ברוב הרחפנים המודרניים, ברחפן זה מותקנות מספר נורות LED מתחת לכל מנוע. במקרה של השיאומי, הנורות גדולות מהרגיל והמחזה נחמד, בעיקר כשמטיסים בלילה. שימו לב – הטיסו בלילה רק אם אתם מטיסים מנוסים שכבר צברו הרבה שעות הטסה. הנורות משמשות לדברים נוספים, כמו למשל לציון העובדה שמצפן הרחפן מכויל לחלוטין, והן גם מהבהבות כאשר יש בעיה ספציפית ברחפן.

מצבי טיסה

אחד המאפיינים הטובים ביותר של הרחפן הזה הוא היכולת להטיס אותו באופן אוטונומי. רחפנים רבים מגיעים עם מצבי טיסה חכמים, אבל לא כולם עובדים באופן אוטונומי. מצבי הטיסה החכמים שמגיעים עם Xiaomi Mi Drone 4k עובדים היטב וכיף להשתמש בהם.

מצבי טיסה חכמים אלה כוללים את האפשרויות הבאות:

Orbit  – אפשרות לנעול את הרחפן על נקודת עניין, והוא יבצע טיסת הקפה של הנקודה הזה באופן אוטומטי.

Waypoint – מצב טיסה חכם זה מאפשר לכם לצייר נתיב טיסה באפליקציה והרחפן יטוס לאורך המסלול ויחזור "הביתה", לנקודת המוצא.

Dronie – זהו מצב טיסה שימושי במיוחד לצילום סרטונים ותמונות מגניבים למראה. הרחפן ינעל על המיקום שלכם ויטוס משם תוך כדי צילום תמונות או וידאו.

Tap fly  – מצב זה דומה מאוד ל-Waypoint, אבל במקום לצייר נתיב טיסה, תוכלו פשוט להצביע עם האצבעות על כל מקום במפה באפליקציה והרחפן יטוס ישירות אליו.

Automatic return to home  – פחות או יותר מובן מאליו – ניתן להפעיל תכונה זו באופן ידני על-ידי לחיצה על לחצן החזרה הביתה בשלט או באפליקציה. המצב מופעל באופן אוטומטי במידה ומאבדים חיבור או במידה והסוללה חלשה.

סוללת הרחפן

הרחפן מופעל על ידי סוללה חכמה LiPo 15.2v 5100 mAh. זו אחת מהסוללות המודולריות החדשות המספקות זמן טיסה ארוך יותר. יש לו טכנולוגיה שמונעת ממנו להתחמם יתר על המידה, עוד תכונה המגדילה את זמן הטיסה המקסימלי. בסופו של דבר, לרחפן Mi 4k יש זמן טיסה של כ -27 דקות (זמן מעבדה), בתלוי במזג האוויר ואופי הטיסה. מכיוון שלסוללה לוקח כמה שעות להיטען במלואה, מומלץ לרכוש לפחות סוללה אחת נוספת כדי שתוכלו ליהנות מזמן טיסה ארוך יותר מבלי להמתין לטעינה.

רישוי

בשל משקלו הקל של השיאומי, אין צורך ברישום מיוחד שלו בישראל, אלא אם אתם עוסקים בתחום או משתמשים בו לצרכים  מסחריים. במקרה זה, תצטרכו להוציא רישיון. אם אתם מתגוררים בבריטניה, קנדה או ארה"ב, יש צורך לרשום את הרחפן גם אם אתם מתכננים להשתמש בו רק לצרכים אישיים.

בטיחות

לרחפן השיאומי יכולת GPS כפולה, שמשמעותה שהוא יכול להינעל על שתי מערכות לווין – GPS ו-GLONASS – לשם יציבות טיסה טובה יותר, דיוק טיסה מעולה ומעקב טיסה מדויק יותר באפליקציה. ה-GPS מאפשר גם את מצבי הטיסה החכמים של הרחפן ותכונות בטיחות נוספות.

צילום בשיאומי

מצלמת הרחפן תאפשר לכם לצלם סרטונים ותמונות ברמה מקצועית ממש. ניתן להקליט וידאו 4K ב-30fps, קצב פריימים לא רע. תוכלו להקליט וידאו גם בהילוך איטי. לגבי תמונות סטילס, המצלמה מצלמת ב-12MP, והיא בעלת חיישן CMOS בגודל 1/2.3 אינץ'. המצלמה יכולה להסתובב 360° כדי ללכוד פרטים נוספים בסרטונים והיא נתמכת על ידי גימבל מתקדם בן שלושה צירים שיוודא שהסרטונים והתמונות שנצלם נקיים מכל סוג של עיוות.

קיים מקום להוספת כרטיס מיקרו SD בחלקו האחורי של המצלמה, זיכרון עם קיבולת מקסימלית של 32GB. ניתן להזרים קבצי וידאו חיים לסמארטפון. הווידאו מועבר ברזולוציה של 720P. בסה"כ זוהי מצלמה נהדרת אם אתם מחפשים רחפן 4K במחיר סביר.

יתרונות:חסרונות:

קל להטסה

זמן טעינה ארוך לשלט ולסוללה

טווח מחיר נוח

משתמשים מתלוננים על קושי בהגדרות האפליקציה

וידאו 4K

מדחפים (פרופים) משמיעים רעש מוזר וחזק.

מצבי טיסה חכמים

זמן טיסה ארוך

טווח קליטה משופר

קל להרכבה/פירוק

אידיאלי לתמונות פנורמיות

מצלמה עם זום ללא פגיעה באיכות התמונה

המצלמה והמנוע מודולריים ניתנים להחלפה

כפי שהייתם מצפים ממוצר שיאומי, רחפן ה-Mi 4k עושה בדיוק מה שפורסם, – חוויית טיסת הרחפן טובה מאוד. הוא יציב באוויר בזכות ה-GPS הכפול. אין צורך להיות מטיס רחפן מנוסה כדי להטיס רחפן זה, כל עוד אתם מודעים להנחיות ומכירים את אופן ההטסה. איכות הווידאו מדהימה, וגם כאשר הרחפן טס במהירות לא תראו שום סוג של רעד. בעזרת מצבי הטיסה החכמים ואפשרות החזרת הרחפן "הביתה", כל אחד יכול להטיס את הרחפן. לסיכום, אם אתם מחפשים חלופה זולה יותר ל-DJI פנטום 4 או כל רחפן DJI לצורך העניין, רחפן ה-Xiaomi Mi 4k הוא בחירה טובה. זהו רחפן פנטסטי עם כמה תכונות מדהימות ומצלמה 4k יוצאת דופן המסוגלת לספק איכות צילום מקצועי.

לייעוץ בנושא בחירת רחפן השאירו הודעה: